Sołectwo KrzykosyStarostwo Powiatowe w Środzie WielkopolskiejNa mocy Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach…

Sołectwo KrzykosyMay be an image of text that says 'WAŻNE! Komunikat w sprawie koronawirusa'Starostwo Powiatowe w Środzie Wielkopolskiej

Na mocy Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych… oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych rząd podjął decyzję o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.
➡️W związku z tym od 12 do 25 marca br. szkoły, dla których Powiat Średzki jest organem prowadzącym (Zespół Szkół Rolniczych, Liceum Ogólnokształcące oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej) nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
➡️Młodzież często przechodzi wirusa bezobjawowo, jednak może być nosicielem, w związku z tym prosimy, aby przez okres najbliższych dwóch tygodni nie spotykała się w dużych grupach i pozostawała w domach.
➡️Zwracamy się również do wszystkich mieszkańców powiatu średzkiego z prośbą o unikanie dużych skupisk ludzi, ograniczenie wizyt w urzędach, bankach i innych instytucjach. Jeżeli sytuacja na to pozwala prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
➡️Jednocześnie informujemy, że wszystkie służby powiatowe oraz gminne monitorują na bieżąco sytuację i pozostają w ciągłym kontakcie z Wojewódzkim Zespołem Zarządzania Kryzysowego.
Prosimy o stosowanie się do publikowanych komunikatów.
https://www.gov.pl/web/koronawirus

See More