Druhowie

Akcja

Tradycja

1% NA OSP KRZYKOSY

 

Przekaż 1 procent na OSP KRZYKOSY

Przekaż 1% podatku na OSP KRZYKOSY!

OSP Facebook

Reklama

Lokalne:

::TREŚĆ REKLAMY::
::ZAPRASZAMY::

 

W niedzielę 3 lipca br. Zarząd OSP Krzykosy zorganizował wyjazd do Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach oraz do Parowozowni w Wolsztynie. Wyjazd był swoistym podziękowaniem dla druhów za dobre wyniki osiągnięte na Gminnych Zawodach Sportowo Pożarniczych rozegranych w czerwcu w Krzykosach. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Pożarnictwa, gdzie mogliśmy zobaczyć przeróżne eksponaty i posłuchać o historii pożarnictwa w naszym regionie. Zobaczyliśmy sikawki konne używane do gaszenia pożarów z 1786 roku, zabytkowe sztandary jednostek, mundury strażackie, zabytkowe motopompy oraz samochody pożarnicze. Następnie udaliśmy się do Parowozowni do Wolsztyna. Tam mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda jedyna w Europie regularnie kursująca kolej parowa. Największe wrażenie wywarły na nas oczywiście potężne lokomotywy parowe, z których najcięższe ważą po 190 ton, a najszybsze rozwijają prędkość 130 km/h ! Zobaczyliśmy również jak wygląda zaplecze techniczne, czyli hala parowozowa z 1907 roku, skład węgla, stacja wodna z żurawiem do napełniania parowozów wodą, obrotnica. Ostatnim punktem wycieczki było wspólnie ognisko oraz grillowanie w Zaniemyślu.


Zarząd OSP Krzykosy składa serdeczne podziękowania za pomoc okazaną przy organizacji wycieczki Panu Komendantowi PSP w Środzie Wlkp. st.bryg. Marianowi Przewoźniakowi, Panu Leśniczemu Leśnictwa Łękno Zbigniewowi Łyszczarzowi, Pani Radnej Powiatu Średzkiego Annie Zimoch, Panu Strugarkowi ze Środy Wlkp oraz Panu Stefanowi Kleczewskiemu z Solca Wlkp.

parowozowniawalbrzych1.jpgmuzeumrakoniewice3.jpgmuzeumrakoniewice1.jpgwigwanzaniemysl.jpgparowozowniawalbrzych2.jpgmuzeumrakoniewice2.jpg