Pamiętajcie o drogowych utrudnieniach

Fot. WZDW PoznańFot. WZDW Poznań

Przypominamy, że prawdopodobnie od najbliższego poniedziałku 15 lutego lub kolejnego, nastąpi całkowite zamknięcie drogi od Tadeuszewa do Połażejewa. Utrudnienia dotyczą odcinka drogi na długości ponad 3 kilometrów.

Utrudnienia spowodowane są pierwszym etapem rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 432 na trasie Ruszkowo – Grzymysławice. Kierowcy muszą liczyć się ze zmianą organizacji ruchu. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu informuje, że dokładna data zamknięcia drogi uzależniona jest od warunków atmosferycznych.

– Objazd na czas około trzech miesięcy został zaplanowany – jadąc od Środy Wielkopolskiej – drogą powiatową w kierunku Henrykowa, Chudzic i dalej przez Rumiejki. Ruch tranzytowy poprowadzono drogami krajowymi nr 15 i 11 – dodaje WZDW.

Temat tej inwestycji był przez nas podejmowany nie raz, dlatego warto przypomnieć, że prace dotyczą rozbudowy odcinka o długości 9,5 km. Inwestycja rozpoczyna się w Ruszkowie, a kończy przed skrzyżowaniem z drogą powiatową, prowadzącą do miejscowości Bardo, niedaleko Grzymysławic.

– Zakres inwestycji obejmuje między innymi: przebudowę i budowę skrzyżowań wraz ze zmianą ich geometrii, budowę chodników, ciągów rowerowych, zatok autobusowych i kanalizacji deszczowej – informuje Zarząd.

Według informacji podanych przez WZDW inwestycja ma pochłonąć 36 mln zł, w tym dofinansowanie unijne w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, które wynosi blisko 24,6 mln zł. Koniec prac ma nastąpić w 2022 roku.

  • powiat
  • remont
  • droga
  • inwestycje
  • boczne