Edyta Kwietniewska regularnie gości na łamach naszej gazety. Często bowiem powołujemy się na informacje uzyskane od Oficera Prasowego KPP w Środzie, st. asp. Edyty Kwietniewskiej. Czy praca w Policji jest odpowiednim zajęciem dla kobiety?
Mariusz Duda: Male dziewczynki zwykle marzą aby w przyszłości zostać aktorką, piosenkarką, modelką, nauczycielką czy fryzjerką. A kim chciała zostać mała Edytka?
St. asp. Edyta Kwietniewska: Nigdy nie miałam problemu z wyborem drogi życiowej, ponieważ jako mała Edytka chciałam zostać Policjantką. W szkole podstawowej, w klasach 7-8, gdy nauczyciele pytali o dalsze plany, ja wstawałam i mówiłam że chcę zostać Policjantką i pamiętam, że klasa wybuchała wtedy śmiechem. Nigdy nie miałam problemu z tym co będę robić, do jakiej szkoły będę chodzić, jaki kierunek studiów wybiorę. Ja miałam ściśle to określone. Uważam, że jest dużo łatwiej komuś, kto od razu wie co chce w życiu robić. Kiedyś nie było klas policyjnych. Wybrałam „ogólniak” a następnie studia na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku resocjalizacja. Żałuję tylko, że wcześniej nie zostałam przyjęta do Policji. Dwukrotnie próbowałam, jednak za każdym razem słyszałam, że kobiet w Policji nie potrzebują. Na szczęście to się zmieniło. Dziś płeć nie ma znaczenia.
Chcecie się dowiedzieć również:
– Jak wyglądały początki służby Edyty Kwietniewskiej w Policji?
– Czy kobieta w mundurze ma gorzej, niż mężczyzna?
– Na czym polega tryb „Policjant” podczas urlopu?
– Jak na pracę w służbach mundurowych zapatruje się rodzina funkcjonariuszki i czy mundur może przekreślić zamiłowanie do mody?
Rozmowę z st. asp. Edytą Kwietniewską z Komendy Powiatowej Policji w Środzie znajdziecie w najnowszym wydaniu Głosu Powiatu Średzkiego. Gazetę można kupić tutaj
- główna
- funcjonariusz
- kobieta
- policja środa wielkopolska